"Przed nami będzie cały świat, gdzie ty, tam pójdę ja."

"Przed nami będzie cały świat, gdzie ty, tam pójdę ja."

wtorek, 11 października 2011

Drugie urodziny Arki!

Tak, dokładnie dzisiaj Arosława kończy szlachetne dwa lata. Z tego też powodu notka przesunęła się z tradycyjnej niedzieli na wtorek :) Miało być długo - nie będzie, powodem brak weny :)
Nie świętowałyśmy jakoś bardzo hucznie tego dnia. Niestety sprawy wyższe zatrzymały mnie poza domem na cały dzień i dopiero wieczorem, mogłam wreszcie wtulić się w czarno-białą sierść i szepnąć w uszko "wszystkiego najlepszego". Prezenty jeszcze się szykują, mam nadzieję, że kiedyś dotrą... Specjalnie na ten dzień przygotowałam nawet specjalne danie zamiast torciku, tym razem bardziej naturalnie niż w zeszłym roku, bo oprócz mięska znalazła się tam galaretka z kurzych łapek i smakołyki :).
Nareszcie miska była pusta po paru minutach!

Również specjalnie na tę okazję przygotowałam filmik przedstawiający malutką część z naszych przygód. Zrobiony w szybkim tempie, z muzyka, która dużo dla mnie znaczy. Z ta melodią wiążę najlepsze wspomnienia i mam nadzieję, że Arka również do nich dołączy. Kto mnie poznał, ie, że mam ją nawet ustawioną jako dzwonek w telefonie.Malutka od zawsze była rozkosznym psem, godzinami mogła zająć się zwykłym pojemniczkiem po jogurcie. Jej podniesiony jak chorągiewka ogonek rozbawiał nas wszystkich do łez.
W psim przedszkolu wiodła prym, umiejąc już wszystko, co inne szczeniaki dopiero poznawały. Mimo wielu naszych problemów z psychiką, w wieku 4 miesięcy udało nam się zakończyć kurs.
Przez te wszystkie miesiące poznawałyśmy się nawzajem, próbowałyśmy różnych sportów - frisbee, agility, obedience, pasienie. Niektóre wychodziły i wychodzą nam lepiej, inne gorzej, najważniejsze, że zawsze dobrze się bawimy.

Choć nie zawsze wszystko było idealnie, choć zdarzały się łzy, gniew, poczucie bezsilności i zagubienia, choć mój pies miał mieć całkowicie inne przeznaczenie, czuję, że Arka jest tym psem, na jakiego po prostu musiałam trafić. Niesamowicie dużo nauczyłam się o szkoleniu i prowadzeniu "trudniejszych" psów, poznałam wielu wspaniałych ludzi, a także jednych z najlepszych i najgorszych szkoleniowców (przynajmniej w Warszawie).

Obecnie zgrałyśmy się już. Czasami zdarzają się gorsze dni, gdy nasza komunikacja nie jest stuprocentowa, ale przeważnie wystarczy jedno słowo, gest, ruch ciała, by pies wiedział o co dokładnie mi chodzi. Właśnie o tym marzyłam i ciesze się, że wreszcie osiągnęłam chociaż w stopniu podstawowym.

Mam nadzieję, że dane nam będzie jeszcze wiele chwil razem, gdy do końca "dotrzemy się", uda nam się osiągnąć coś w agility i być może innych sportach. Jak na razie, pozostaje nam cieszyć się sobą! :)

22 komentarze:

 1. Wszystkiego najlepszego dla Arki :) I życzę jeszcze wielu, wielu wspólnie spędzonych, szczęśliwych lat :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Arka spełnienia marzeń !Życzę wielu sukcesów !

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego najlepszego Arka! :*
  Super filmik !
  Pozdrawiamy !

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego najlepszego życzą Arce Fiodor&Maja! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No to wszystkiego Najlepszego dla Arki!:)
  Życzę spełnienia marzeń i jak największych sukcesów!
  Świetny filmik:)
  Pozdrawiamy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkiego naj!

  Świetny filmik:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kurcze, nie zdążyłam:(
  Spóźnione życzonka Arkoo!
  Pozdro.:))

  OdpowiedzUsuń
 8. Sto lat psinko! :)
  A Tobie, Justynko, dużo cierpliwości i całych pokładów energii. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Spóźnione najlepszego! Wiem że dużo pracy włożyłaś w Arkę, tym bardziej cudownie brzmi to zdanie "czuję, że Arka jest tym psem, na jakiego po prostu musiałam trafić". Życzę sił i cierpliwości do dalszej współpracy, a na pewno będzie coraz bardziej owocna! Skakanie po zaspach na filmiku jest urocze :D
  Jeszcze powiem tylko co nieco nt filmiku na którym Arka ćwiczy technikę skoku w agi - drugi skok jest naprawdę bardzo dobry!

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo wam wszystkim dziękuję w imieniu Arki i własnym. Za spóźnione życzenia uznam te za tydzień, na prawdę, nie ma żadnego stresu :)

  Akai- pewna mądra osoba niedawno, podczas mojego małego załamania nerwowego powiedziała mi, że każdy trafia na takiego psa, jakiego w danym momencie potrzebuje. Teraz mogę się z nią całkowicie zgodzić, po prostu potrzebowałam i nadal potrzebuję problematycznego psa, by jak najbardziej rozwinąć się w szkoleniu.
  Skakanie po zaspach nadal się zdarza, jestem ciekawa, czy w tym roku też odwali jej na widok śniegu :) Dotychczas zachowywała się jak lis skacząc od góry na główkę.
  W filmiku specjalnie dodałam pierwszy gorszy skok, by było porównanie. Mi również podobają się następne skoki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkiego najlepszego dla Arki! A wam obu życzę długiego życia razem! ;*

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkiego najlepszego dla Arki od Veinte! Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszystkiego najlepszego dla ARKI !
  Oby dalsze wasze życie RAZEM było tak zabawne jak tamto !

  OdpowiedzUsuń
 14. Wszystkiego Najlepszego, chociaż spóźnione to szczere. Masz naprawdę fantastycznego pieska. ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Troszkę spóźnione życzenia ,ale zawsze coś :)
  a więc Wszystkiego najlepszego Arko !

  OdpowiedzUsuń
 16. Wszystkiego najlepszego dla Arki!
  Super blog!
  Pozdrawiamy i zapraszamy do nas;]

  OdpowiedzUsuń
 17. Spóźnione sto lat dla Arki :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Spóźnione, ale również dołączam sie do życzeń.
  Mały komentarz co do filmiku. Widać, że Arce wielką radochę i przyjemność sprawia to agility. Patrząc na jej psyk widać, że jest szczęśliwa i z jakim zapałem to robi. Ale liczy się też praca właścicielki, która pewnie poświęca psu cale swoje serducho:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ada - dziękujemy ;)
  Tak, dla Arki agility jest czymś, co uwielbia. Na startach muszę ją hamować, by nie ruszała za szybko, w domu, gdy tylko dotknę hopek od razu piszczy, by jak najszybciej zacząć zabawę :)
  Choć jest też nakręcona na frisbee, nie ma takiego napalenia jak na przeszkody :)

  OdpowiedzUsuń